Ponuka formátov v Addmention

Addmention Vám ponúka nasledujúce možnosti:

Zmienka #1: Textové odporúčanie

Cieľom je odporučiť produkt, či službu inzerenta v momente, kedy sa to čitateľovi môže najviac hodiť. S tým rastie šanca, že sa človek preklikne a chce dozvedieť o produkte viac.

Zmienka môže byť od 150 do 200 znakov dlhá (v závislosti od podmienok konkrétneho média) a obsahovať spätný odkaz na stránku, kam chce inzerent čitateľa doviesť.

Ukážky: Digitálna Univerzita chcela získať študentov do nového semestra digitálneho marketingu. Na webe Plnielanu.sk, určeného pre cieľovku 45+, umiestnili článok s top dôvodmi, prečo by ste mali študovať v každom veku. Článok is otvorilo viac ako 3200 ľudí.

Na portáli Podkapotou.sk sú sledované témy súvisiace s parkovacou politikou. Veľmi vhodné pre portál Parking.sk ponúkajúci na predaj a prenájom parkovacie státia i garáže. Napríklad pri oznámení o regulácii v bratislavskom Ružinove bola uvedená informáciá, koľko voľných miest na dlhodobý prenájom v tejto mestskej časti ste v čase uverejnenia mohli nájsť.

Tým, že titulok článku obsahoval priamo Ružinov, si na neho klikali predovšetkým ľudia, ktorých táto lokalita zaujíma. Aj preto tí z 3700+ čitateľov, ktorí sa následne na Parking.sk preklikli, na ňom strávili nadpriemerne dlhú dobu. 

Textové odporúčanie sa môže nachádzať kľudne aj v newslettri. Nie je tak dôležitý kanál ako to, kde sa nachádza vaša cieľová skupina. V tomto prípade sa odporúčanie pre 6300+ odoberateľov nachádzalo v texte o tej najväčšej chybe, ktorú môžete vo svojej kariére spraviť. E-mail mal 49% open rate, teda cez 3000 čitateľov.

Zmienka #2: Video odporúčanie

Takáto zmienka plní tú istú úlohu čo textové odporúčanie, zvyšovať povedomie a záujem o konkrétne produkty či služby. Avšak, ako už názov hovorí, deje sa to vo forme videa.

Zmienka býva od 30 do 60 sekúnd dlhá, spätný odkaz je možné vo forme audia či obrázku umiestniť priamo do videa, resp. do popisku pod ním.

Ukážka: Príkladom nech je odporúčanie Digitálnej Univerzity vo videu Čo by ste robili, keby na peniazoch vôbec nezáležalo? Video malo cez 700+ videní a do pasáže, kde sa na v 50-sekundovej pasáži spomínajú konkrétne výhody, sa dopozeralo 360 ľudí.

Zmienka #3: Citácia

Citácia je vhodná pre všetkých, ktorí si chcú budovať povedomie experta vo svojom odbore. Redakcia zašle otázky, na ktoré respondent zareaguje. Z odpovedí potom redaktor vyberie obsahovo vhodnú pasáž.

Vďaka tomu je článok pre čitateľa lepší, pretože obsahuje vyjadrenie odborníka, aj pomáha respondentovi budovať si silnejšiu značku.

Zmienka môže byť od 300 do 500 znakov dlhá (v závislosti od podmienok konkrétneho média) a obsahovať spätný odkaz na stránku, kam chce inzerent čitateľa doviesť.

Ukážka: Web Vysetrenie.sk publikovalo článok Leto ako nepriateľ chrbta, v ktorom sa spomínajú najčastejšie dôvody bolesti chrbta. Téma bola určite aktuálna, keďže text mal viac ako 15.000 otvorení. A to bol perfektný priestor pre StretchFit™, eshop predávajúci pomôcky na masáž chrbta.

StretchFit™ s týmto pracoval ďalej. Na svoju stránku umiestnil logo portálu do sekcie “Písali o nás”, čo pomohlo zvýšiť dôveryhodnosť a konečnom dôsledku aj konverzný pomer eshopu.

Zmienka #4: Obrázok

Takáto zmienka je vhodná pre všetkých, ktorí chcú potenciálnym zákazníkom ukázať svoj produkt.

Okrem obrázku môže byť do obsahu zakomponovaný aj preklik na stránku inzerenta.

Ukážka: Factcool je eshop s módou. Feminity.sk je ženský lifestyle magazín, ktorý písal článok o horúcich trendoch plaviek na letnú sezónu. Redakcia vybrala z Factcool-u také, ktoré jej obsahovo sedeli a do článku spolu s obrázkom vložili aj preklik, kde konkrétne si čitateľky mohli plavky kúpiť. Článok mal 24.000+ otvorení.

Krásnym využitím obrázkovej zmienky, ktorá má aj vysokú hodnotu pre čitateľa, aj pomáha klientovi dostať sa do pozornosti nenúteným spôsobom, je príklad Transparex.sk. Je to portál obsahujúci verejné informácie o spoločnostiach, ich majetku a finančnej kondícii.

Keď teda Topky.sk písali článok o finančných problémoch známej firmy predávajúcej ponožky, použili informácie o hospodárení priamo z dát na Transparexe. Článok bol mimoriadne čítaný, mal viac ako 80.000 otvorení.

Zmienka #5: Kombinácia viacerých formátov

Všetky horeuvedené formáty je možné aj nakombinovať, teda napríklad že text obsahuje aj citáciu, obrázok a odporúčanie od redakcie.

V takomto prípade je potrebná individuálna dohoda s médiom ohľadne obsahovej vodnosti a cenových podmienok (balíčky bývajú výhodnejšie ako pri kombinácii jednotlivých zmienok).

Ukážka: Na začiatku školského roka uverejnil magazín Špuntík.sk článok s vecami, ktoré by ste nemali deťom obliekať do školy. Perfektný priestor pre odporúčanie toho, čo vhodné na oblečenie je. Napríklad ručne šité pančuchy od Peqne.sk.

Článok, ktorý obsahoval aj odporúčanie, aj citáciu, aj obrázok produktu, s prelinkom do eshopu, mal viac ako 14.000 otvorení.

Inzerujte cez Addmention aj vy

Mali by ste záujem o inzerciu v redakčných článkoch na prémiových portáloch aj vy? 
Pozrite si aktuálnu ponuku tém, prípadne ak ste si žiadnu nevybrali, dajte nám vedieť vaše požiadavky a očakávania.

Scroll to Top